Skip to content

درباره قطب

اهمیت روز افزون آموزش­‌عالی به ویژه در آغاز سده‌ بیست و یکم و تاثیر و تاثرات گسترده نظام آموزش‌­عالی بر سایر نظام­‌های اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و زیست محیطی بر تنوع و پیچیدگی سیستم­‌های دانشگاهی افزوده است. از سویی دیگر توسعه جوامع به توسعه آموزش­‌عالی وابستگی عمیقی پیدا کرده است، به عبارتی می­‌توان بیان داشت آموزش‌­عالی هم مولد توسعه است و هم مولود توسعه. بنابراین ضرورت مطالعه همه­ جانبه‌­نگر آموزش­‌عالی بیش از پیش آشکار می شود. بر همین اساس در راستای توسعه ی دانش آموزش عالی و بررسی و تحلیل تجارب عملی در آموزش عالی و دانشگاه ها در کشور با توجه به تجارب بین المللی  ، رشته آموزش‌­عالی در گرایش­‌های مدیریت آموزش عالی،  برنامه‌­ریزی توسعه آموزش­‌عالی، اقتصاد و مدیریت مالی آموزش‌­عالی، برنامه­‌ریزی درسی آموزش­‌عالی و فناوری اطلاع رسانی در آموزش­‌عالی به عنوان یک حوزه مطالعاتی میان رشته‌­ای در سال ۱۳۸۲ در دانشگاه شهید بهشتی ایجاد شد و با همکاری موسسه پژوهش و برنامه‌­ریزی آموزش­‌عالی اقدام به پذیرش دانشجو نمود. طی ۱۵ سال عمر این رشته­ علمی، دستاوردهای مفیدی متوجه نظام علمی و اجرایی کشور شده است که نمونه ی بارز آن تربیت کارشناسان در حوزه های سیاست‌گزاری و مدیریتی در دانشگاه ها و نهادها و سازمان های مرتبط با آموزش عالی کشور می باشد.

در راستای اهمیت توسعه­‌ی دانش و تجارب آموزش عالی و دستاورد های علمی و عملی موثر آن، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در تاریخ ۱۳۹۷/۱۱/۰۱ با درخواست تشکیل قطب علمی آموزش­‌عالی و توسعه در دانشگاه شهید بهشتی موافقت بعمل آورد. فعالیت های قطب علمی در شهریور ۱۳۹۸ با انتخاب مدیر به صورت رسمی آغاز گردید.

ما را در فضای مجازی  دنبال کنید:

Gmail:Cched@sbu.ac.ir

تلفن :۰۲۱-۲۹۹۰۵۳۱۱

telegram: https://t.me/cehed_sbu

instagram:https://hinstagram.com/cehed.sbu

آدرس: تهران -بزرگراه چمران-اوین-خیابان یمن- دانشگاه شهید بهشتی- دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی – طبقه چهارم-دفتر قطب علمی آموزش عالی و توسعه 

با تشکر از طراح لوگوی قطب آقای محسن خاورزاده